| Specyfication | Full Time off-road vehicle 4WD |
| Engine | RS390SP/12V/16000RPM x4 |
| Battery | 12V10Ah |
| Remote control | - 2.4 GHz,
- 3 speeds,
- Safty button STOP,
|
| Wheel | |
| Damper | |
| Gear | |
| Light | - LED,
- Front light,
- Back light,
- Switch to turn on the light
|
| Trunk | In front emergency wheel
- Diameter: 28 cm
- Width: 10 cm
|
| Equipment | |
| Audio | - MP3,
- Melodies,
- SD,
- USB,
- AUX
- Switch in stearing wheel,
|
| Open door | Yes+Lock the door |
| Seat | - Depth 19 cm,
- Width 39 cm,
- Hight 23 cm,
- Five point safty belt,
- Cover on the belt
|
| Dimensions |
|
| Car size | - Lenght 112 cm,
- Width 70 cm,
- Height 72 cm,
|
| Weight car | 18 kg, |
| Carton size | 113 x 63 x 43,5 cm, |
| Carton weight | 21 kg, |
| Maximum load | 30 kg, |
| Clearance | 15 cm, |
| Extra equipment | |
| Instruction |
| Charger with light 12V/1000 mAh |
| Cabel Mini Jack |