| Specyfication | Jeep Dark Night |
| Engine | 2x35W |
| Battery | 12V7Ah |
| Remote control | - 2.4 GHz,
- 3 speeds,
- Safty button STOP,
|
| Wheel | |
| Damper | |
| Gear | - Slow start,
- Forward/Back,
- 2 speeds
|
| Light | - LED,
- Front light,
- Switch to turn on the light
|
| Equipment | |
| Audio | - ,Melodies,
- USB,
- AUX
- Switch in stearing wheel,
|
| Open door | Yes |
| Seat | - Depth 19 cm,
- Width 39 cm,
- Hight 28 cm,
- Safty belt,
|
| Dimensions |
|
| Car size | - Lenght 100 cm,
- Width 67 cm,
- Height 59 cm,
|
| Weight car | 17 kg, |
| Carton size | 102 x 58 x 30 cm, |
| Carton weight | 20,3 kg, |
| Maximum load | 28 kg, |
| Clearance | 19 cm, |
| Extra equipment | |
| Instruction |
| Charger |
| Cabel Mini Jack |