| Description | Tractor Titanium With Trailer |
| Motors | |
| Battery | 12V7Ah |
| Remote Control | - 2.4 GHz,
- 3 speeds
- Emergency switch STOP
|
| Wheels | - EVA
- Front :27x12cm
- Back:32x14cm
|
| Gears/Speed | - Soft Start
- Forward/Back
- 2 speeds
|
| Equipment | |
| Music | - Sound-effects on the steering wheel,
- MP3
- USB
- AUX
|
| Seat | 33x18x26cm Leather seat |
| Start | Button with engine sound |
| Trailer | - size : 29 x25 55 cm
- wheel : 19 x 6 cm
|
| Specifications |
|
| Vehicle size (with trailer) | - Length : 153 cm
- Width : 67 cm
- Height : 62 cm
|
| Net Weight | 18kg, |
| Packing Size | 108 x 61 x 44cm, |
| Gross Weight | 22,9kg, |
| Maximum Capacity | 28kg, |
| Clearance | 12cm, |
| What's Include | |
| Manual + Mounting Kit, |
| Charger |
| Shovel |