| Description | Tractor with Trailer BLOW |
| Motors | |
| Battery | 12V7Ah |
| Remote Control | - 2.4 GHz,
- 3 speeds
- Emergency switch STOP
|
| Wheels | - EVA
- Front :23x8cm
- Back:26x10cm
|
| Gears/Speed | - Soft Start
- 2 x Forward/Back
|
| Light | Front LED |
| Equipment | |
| Music |
- Buttons with sound-effects on the steering wheel,
- MP3
- USB
|
| Seat | 30x17x23cm Leather seat |
| Start | Button with engine sound |
| Trailer | - size : 43 x34 20 cm
- wheel : 23 x 8 cm
|
| Specifications |
|
| Vehicle size (with trailer) | - Length 87cm,(140cm)
- Width 51cm,(51cm)
- Height 54cm,(54cm)
|
| Net Weight | 12,3kg, |
| Packing Size | 84 x 50 x 40cm, |
| Gross Weight | 15,5kg, |
| Maximum Capacity | 30kg, |
| Clearance | 9cm, |
| What's Include | |
| Manual + Mounting Kit, |
| Charger |