| Description | Vehicle Master Of Terain |
| Motors | 4x35W |
| Drive | Variable drive for 2 or 4 wheels (operation via switch), |
| Battery | 12V/10Ah |
| Remote Control | - 2.4 GHz,
- 3 speeds,
- Safety button STOP,
|
| Wheels | |
| Suspenssion | |
| Gears/Speed | - Slow Start,
- Forward gears,
- Reverse gears,
- 2 speeds
|
| Light | - LED light,
- Front light,
- Rear light,
|
| Equipment | |
| Music | - MP3
- Melodies,
- Bluetooth,
- USB input,
- Buttons with sound-effects on the steering wheel,
|
| Power indicator | Yes, |
| Start | Key, |
Opened doors
| Yes + lock, |
Trunk
| Back : 44 x 11 x 20 cm |
| Seat | - Black Leather seat,
- Safety seat belt,
- 44 x 20 x 26 cm,
|
| Specifications |
|
| Car size | - Lenght 122 cm,
- Width 80 cm,
- Height 85 cm,
|
| Net Weight | 27 Kg |
| Packing Size | 124 x 66 x 42 cm |
| Gross Weight | 31 Kg |
| Maximum Capacity | 28 Kg |
| Clearance | 19 cm |
| What's Include | |
| Manual + Mounting Kit, |
| Charger , |