0 Kč

Váš košík je prázdný

Druhy kočárků

Hluboký kočárek

Jedná se o klasický model kočárku, kde na pevné čtyřkolové konstrukci máte posazenou pevnou korbičku. Tento typ kočárku je velice stabilní a narozdíl od ostatních vydrží i náročné zacházení. V současné době se však velice úzce prolínají modely Hluboký kočárek a Kombinovaný kočárek, kde výrobci dodávají i sportovní nástavby, nebo autosedačky, takže je těžké tento kočárek přesně specifikovat. Hluboký kočárek se používá většinou od narození do cca 7 měsíců v závislosti na vitalitě Vašeho potomka a na ročním období.

Kombinovaný kočárek

Kombinovaný kočárek je takový, který je řešen víceúčelově. V nabídce bývají Dvojkombinace = hluboký + sportovní nebo Trojkombinace = hluboký + sportovní + autosedačka 0+. Hlubokou část lze vyjmout a použít i k samostatnému přenášení - může se jednat buď o vloženou tašku na dítě, nebo o samostatnou pevnou korbičku. Tento typ kočárku je vhodný od narození až do doby, kdy Vaše dítě chodí, nebo zjistíte, že by se Vám hodil lehčí sportovní kočárek, nebo golfové hole.

Sportovní kočárek

Jakmile dítě samo sedí, můžete je vozit ve sportovním kočárku, který je o něco lehčí a skladnější než hluboký nebo kombinovaný. Tento kočárek není vhodný pro novorozence, který potřebuje pevnou vodorovnou ležící plochu. Tato kategorie již nebývá tak odpružena, jako kočárky hluboké. Existují i varianty s překlápěcí rukojetí, ale tato funkce není tak důležitá, protože dítě ve sporťáku už sleduje více okolí než Vás.

Golfové hole

Mnoho lidí říká i golfovým holím sporťáček. Svým způsobem mají pravdu. Jedná se o skladný kočárek, který má tu vlastnost, že se skládá do tvaru golfových holí. Je vhodný na cestování (zabere složený málo místa) i na cestu po městě. Díky malým kolečkám není vhodný do terénu. Golfové hole můžete koupit, jak úplně obyčejné, tak i luxusní s příslušenstvím typu korbička, autosedačka....

Technické parametry

Váha a velikost

Pokud tušíte, že budete kočárek často poponášet (v MHD, doma do schodů apod.), je pro vás důležitá celková váha kočárku. Když k některým kočárkům připočtete navíc váhu dítěte, zjistíte, že by mohly být doslova nad vaše síly. Velikost kočárku souvisí zejména s velikostí dítěte, což je těžké odhadnout, částečně však můžete vycházet z rodinných dispozic. Pokud čekáte miminko v létě, bude dobré, aby se do hlubokého kočárku vešlo ještě v zimě, a to i s fusakem.

Kolečka

Zamyslete se nad tím, kam budete s kočárkem jezdit. Malá tvrdá kolečka, většinou dvojitá a otočná, se hodí spíše pro jízdu po městě a po obchoních centrech při shopingu. Kočárek s nafukovacími koly využijete ne jenom pokud chodíte často do přírody ale je jednoše měkší a líp se s ním jezdí. Takže doporučuji si na začátek koupit kočárek s nafukovačkama a Sporťák si už kupte třeba s plastovými koly. Novorozenec potřebuje pohodlíčko a dítko, co už trajdá za kočárkem pochopí, že se ten lehčí kočárek líp mamince dává do kufru auta.
JEŠTĚ jedna rada: zvažujte, že nafukovací kola jsou těžší, musí se dofukovat a můžete píchnout, ale vydrží dlouho pěkná. Plastová kola jsou po prvních vyjížďkách škaredá a jakoby ojetá, ale zase o poznání lehčí a nikdy nepíchnete.

Podvozek

Znovu se zamyslete se nad tím, kam budete s kočárkem jezdit. Pokud chodíte často do přírody, budete vozit na kočárku další dítka ( což se nesmí !!) nebo budete navážet kamení, tak volte určitě klasický hluboký kočárek. Ten toho vydrží hodně. Kočárky s otočnými koly už musíte trochu šetřit. Trojkolky nejsou vhodné do terénu, ale pouze na asfaltky a do Tesca. Podvozek by měl být stabilní, a to zejména u vyšších kočárků, pozor však na rozpětí kol. Musí být takové, abyste prošli dveřmi a dostali jste se třeba do výtahu.
JEŠTĚ jedna rada: otočná kolečka vpředu ( třeba zde ) jsou již "vychytaná" a jsou velice pohodlná a vřele je mohu doporučit. Pokus nebudte s kočárkem vyvádět psí kusy, tak budte určitě spokojeni s velice snadnou ovladatelností a pohodlnou jizdou.

Výbava kočárků

Ceny kočárků pro novorozence jsou různé od 4000,- do 80 000,- Cena kočárků je většinou vždy závislá na značce. Bohužel cena nekopíruje kvalitu. U dražších kočárků platíte za značku a třeba jiný design. Zde vás čeká skutečně nelehký problém, jak se v tom zmatku zorientovat. Ze zkušeností víme, že se kupují převážně 3kombinace a nebo 2kombinace + navíc autosedačka. Cena kočárku se tak se sedačkou dostane do 10 000,-. Zjistěte si proto, které části jsou součástí základní výbavy a které je nutné dokoupit. A pak kalkulujte.
JEŠTĚ jedna rada: hluboký kočárek se používá do cca 6ti měsíců v závislosti na ročním období a pak jezdíte ve sporťáku. Zimu musíte přečkat s fusakem a tak je potřeba větší kočárek, aby se tam vešlo ještě dítě. Sporťák pak zase s ohledem na zimu/teplo je lepší mít skladnější a lehčí.

Servis

Je velice důležitou součástí výběru kočárku. Záruční doba 24 měsíců je velice dlouhá a stát se může ledacos. Proto kupujte kočárky tam, kde Vám tento servis garantují. Se značkou kočárku roste i cena za servis. A tak třeba u drahého kočárku zaplatíte za 1 kolečko to, co u jiného za celou sadu.

Prodejna Brno

Přijďte si k nám vyzkoušet kočárek, sedačku a jiné doplňky

Otevírací doba

Po - Pá: 10:00 - 18:00 h | So: 9:00 - 14:00 h

Joie Junama Ceba Cybex Inglesina Invictus Babypoint

Mějte přehled o všech novinkách a akcích

Stačí nám nechat svůj email a budeme Vás informovat jako první.

Nahoru
zavřít